O2 Olacaktık, Olduk CO2

Ordu bildiğiniz gibi turizm sloganı olarak ‘O2’ yani ‘Oksijen Yurdu Ordu’ belirledi. Ancak Ordu Belediyesi’nin şantiye binasından çıkan duman, ‘yoksa Ordu artık O2 yerine CO2 yani ‘Karbondioksit Yurdu Mu Oluyor’ sorunu akıllara getiriyor.

Ordu Belediyesi, Merkez Karapınar Mahallesi Organize Sanayi Bölgesi’nde kurduğu şantiye binası şehre 24 saat kapkara dumanlar salıyor. Özellikle çevrede oturanların ciddi rahatsızlık duydukları bu dumanlar, bir turizm kendi olma iddiasındaki Ordu’yla ne kadar bağdaştığı sorusunu akıllara getirmiyor değil.

Ordu kendini bir turizm kenti olarak tanımlıyor. Ve bunun içinde en büyük kozu olarak temiz havasını koz olarak kullanıyor. Hatta kendini ‘Oksijen Yurdu Ordu O2’ sloganıyla tanımlıyor. Ordu’daki tüm resmi kurumlar bu sloganı kullanıyor. Hatta Ordu Valiliği’nin resmi internet sitesine girdiğinizde sizi ilk bu slogan karşılıyor.

Ancak anlaşılıyor ki, Ordu’nun turizmdeki en büyük kozu olan oksijen yerini karbondioksite bırakacak. Ordu Belediyesi’nin Karapınar Mahallesi Organize Sanayi Bölgesi’nde kurduğu bu şantiye binasından oksijen yurdu Ordu’nun havasına her dakika karbondioksit bırakıyor.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>