1 MİLYONLUK HATA !

Ünye İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği’nin hizmet verdiği ve üst katlarının da lojman olarak kullanıldığı Fevzi Çakmak Mahallesi Devlet Sahil Yolu kenarındaki 5 katlı binanın çatısında yangın çıktı.İTFAİYE Bir süre önce yenileme çalışmaları başlatılan ve çalışanların Cuma Namazı kılmak için ayrıldıkları sırada çatıda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Mebran olarak adlandırılan izolasyon malzemesi ile kaplanan çatıda yangın kısa zamanda büyüdü. Tüm çatıyı saran alevlerin yüksekliği zaman zaman 5 metreyi buldu.

Merdiven Açılmadı
Duman ve alevlerin gökyüzünü kapladığı yangına itfaiye merdiveninin açılmaması yüzünden bir hayli geç müdahale edildi. Ünye Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl satın alarak itfaiye birimine kazandırdığı 37 metre uzunluğunda merdiveni bulunan ve yaklaşık bir milyon liraya mal olan itfaiye aracının merdiveni tüm çabalara rağmen açılmadı. Bilgisayar donanımlı olan itfaiye aracının merdiveninin açılmaması üzerine itfaiye biriminde ki diğer araçlarla yangına yaklaşık yarım saat sonra müdahale edilebildi. İtfaiye aracının yanı sıra çevre binaların çatılarından da müdahale edilen yangın, yaklaşık bir saatte söndürüldü.

Çatıda Yenileme Çalışmaları
Trafik Denetleme Büro Amirliği, asayiş büro ile lojman olarak kullanılan binanın çatısında bir süre önce yenileme çalışmaları başlatılmıştı. Mebran kaplama çalışması devam ettiği çatıda işçilerin Cuma Namazı kılmak için ayrıldığı sırada çıkan yangının çıkış nedeni henüz belirlenemedi. Çatı katının tamamen yandığı ve kullanılamaz hale geldiği yangında en üst katlarda yüksek sıcaklık nedeniyle zarar gördü. Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kaynak: Ünye TV

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>