BİR TARAFTA GÜNEŞ, BİR TARAFTA YAĞMUR

ORDU’da etkili olan yağış, 2 saat içerisinde yüzlerce ev ve dükkanın sular altında bıraktı.

 

Ordu’nun Sanayii sitesi ve Cumhuriyet mahallesi arasında şiddetli olan yağış, yüzlerce ev ve dükkanın sular altında kalmasına neden oldu. Şehir merkezinde güneşli hava hakimken, sadece3 kilometreuzağındaki Karapınar ve Cumhuriyet mahallesinde ise her yer sular altında kaldı.

 

Logarların temizlenmemesi ve tıkanması ile yağmur suları evleri ve işyerlerini bastı. Ordu Emniyet Müdürlüğü Trafik Bölge Müdürlüğünün bulunduğu bina, PTT şubesi ve bir bankada sular altında kaldı. Polis memurları kum torbaları ile suyun daha fazla binaya girmesini engellemeye çalışırken, PTT çalışanı ise kapının önüne çektiği sandalye ile olup bitenleri izledi.

 

İşyerleri ve evleri sular altında kalan Ahmet Sayın suçun belediyede olduğunu söyleyerek, “Bir türlü alt yapıyı düzgün bir şekilde yapamadılar. Yağmur yağınca iş yerlerimiz hep sular altında kalıyor. Sadece 1 saat yağan yağmur işyerlerimize ciddi zarar verdi. Yüzlerce esnasın işyeri sular altında. Bu zararı kim ödeyecek.”dedi.

 

Bazı vatandaşlar ise geçen hafta sonu fındık üreticilerinin kurak hava şartları ve ürünlerinin sıcak havadan zarar görmesi nedeniyle yağmur duasına çıktığını anımsatarak, duanın kabul olduğunu belirtti.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>