FATSALI 1 GÜN FAZLA ORUÇ TUTACAK

ORDU’nun Fatsa’da 17 saat oruç tutan ve iftar saatine 3 dakika kala yanlışlıkla okunan ezan ilçede binlerce kişinin orucunu erken açmasına neden oldu. Fatsalılar erken açılan oruç’un kazası için ‘Suçlu kimse bizim yerimize O yapsın’ diyerek tepki gösterdi.  

 

80 bin nüfuslu Fatsa ilçesinde merkezi ezan sisteminde meydana gelen bir hatadan kaynaklanan bir sorun nedeni ile ilçenin merkezinde bulunan Ortacamii’de ezan 3 dakika erken okundu. 17 saat oruç tutan vatandaşların yanlışlıkla orucunu açması nedeni ile imama tepki göstererek, “Bizim yerimize oruç tutsun” dedi.

 

MÜFTÜ ÜNYE’DE OLUNCA ORUCUNU ERKEN BOZMADI

 

Merkezi Ezan sisteminden kaynaklanan sorun nedeni ile ezanın erken okunduğunu söyleyen Fatsa Müftüsü Şenel Yılmaz, “Dün Fatsa dışında olduğum için ezanın erken okunduğuna şahit olmadım. Ancak vatandaşlardan gelen şikâyetler üzerine yaptığımız soruşturmada ezanın 3 dakika erken okunduğunu gördük. Vatandaşlarımıza bugünden itibaren yatsı namazında imamlarımız uyarılarda bulunacak ve 1 gün kaza etmelerini isteyecek. Erken açıldığı için oruç kaza gerektiriyor.”dedi.

 

VATANDAŞ, MÜFTÜNÜN ORUÇLARI TUTMASINI İSTEDİ

 

Orucunu erken açan Fatsalı vatandaşar “Bizim yerimize müftülük personeli oruç tutsun. Tüm ilçede bu olay konuşuluyor. 17 saat bekledik sadece 3 dakika kala orucu açtık. Suçlu vatandaş değil, müftülüktür. Onlar 80 bin kişi yerine oruç tutsun.” dedi.

FATSALI 1 GÜN FAZLA ORUÇ TUTACAK için yapılan 1 yorum

  1. m saylan

    kim diyor müftü tutsun diyen müftülük tutsun diyen..haberde 1-dakika yalan 2-fetva bu değil..tutmalarına gerek yok 3-haberin farklı yerlerde abartılı ve artniyetli gecmesi kafa karıstırıcı olması uzlaşma bile olmaması düşündürücüdür…3 dakika diyenlerin vicdanlarına havale ediyorum ..

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>