CHP’NİN SEÇİM HEDEFİ YÜZDE 50

CHP Ordu İl Başkanı örgüt eğilimleri doğrultusunda Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının Seyit Torun olduğunu, anketlerde önde gittiklerini belirterek, “Yüzde ellinin üzerinde bir destekle Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığını alacağız” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Osman Güngör, yerel seçimlere yönelik aday çalışmalarının ilçe bazında devam ettiğini söyledi. Göngör, “Büyükşehir adayımız konusunda örgütün mutabık olduğu bir adayımız var. Şuan ki Belediye Başkanımız Seyit Torun. Onunla bir aydır saha çalışmaları yapıyoruz, o çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Anket çalışmalarında hep önde çıktıklarını ifade eden Göngör, “AKP’den olası üç aday ismi geçiyor. Üç isimden birisi
Eski Bakan idris Naim Şahin, birisi Enver Yılmaz, birisi de Eyüp Fatsa. Bu üç aday isminden hangisi olursa olsun bizim bir sıkıntımız, bir çekincemiz yok. Bu üç ismi de baktığımızda üçü de AKP nezdinde olmasa bile halk nezdinde yıpranmış isimler. Ordu siyasetine dolu dolu bir şeyler katmış, toplumda fazla hizmetleri olduğu konusunda bir algı yok. Bu nedenle bizim için AKP’nin adayı bu üç isimin haricinde de olsa bu üç isimde olsa sonucu değiştirmeyecek” diye konuştu.

Ak Parti büyükşehir aday adaylarına CHP olarak adaylık sürecinde başarılar dileyen Güngör, “Ama biz şuna inanıyoruz;
büyükşehir konusunda hep beraber sandık açıldığı zaman göreceğiz. Yüzde ellinin üzerinde bir destekle Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığını alacağız. 19 ilçede de yine yüzde 50’yi geçecek oranda belediye seçimlerini kazanacağız. Bunu söylerken okurlarımızdan rica ediyorum, klasik siyasi bir tavır gibi algılama olmasın. Bu ifademiz, saha çalışmaları sonucunda elde ettiğimiz izlenim üzerinedir. CHP olarak biz sürecimizi erkenden başlattık ve adaylarımızı seçim kurulunun belirlediği takvim dilimlerinde değil daha önce ondan üç ay önceye dayanan süreçte açıklayacağız” dedi.

Birçok ilçede adaylarımız çalışıyor

“Adaylarımızın birçoğu ilçelerde gayri resmi olarak çalışıyorlar. Kendi temaslarını yapıyor, vatandaşlarla ve onların sorunlarıyla ilgili düşüncelerini, saha çalışmasında elde ediyorlar. Önümüzdeki süreçte de CHP olarak yine insan odaklı, insana hizmete yönelik bir takım değişik öneri ve projelerimiz olacak. Ordu’daki bu yetersiz Büyükşehir bütçesine rağmen, bu bölgedeki işsizliğin ve tarımdaki olumsuzluğun bir anlamda sesi ve onların temsilcisi olan yeni yerel yöneticiler seçerek biraz da Ordu bölgesindeki siyasi aktivasyonu artıracağız.”
Ordu OLAY

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>