MEMNUNİYETLE ADAY OLURUM

AK Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat, son günlerde Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı konusunda kamuoyunda en çok ön plana çıkan isimlerden biri oldu. Hamarat, Büyükşehir adaylığı için adının geçmesinden memnun olacağını söyledi.

Ordu Büyükşehir Adaylığı için birçok eski ve mevcut milletvekilinin kamuoyunda ismi geçerken, AK Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat’ın TBMM Divan Kâtipliğine tekrar aday olmaması Ordu kamuoyunda büyük yankı uyandırdı. Bazı çevrelerden Vekil Hamarat’ın Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olacağı için bu göreve tekrar aday olmadığı iddiası kısa sürede yayıldı.

Ordu kamuoyunda memnuniyetle karşılanan durum ile ilgili gazetemize özel bir açıklamada bulunan Hamarat: “Böyle bir görev için ismimin geçmesi beni onurlandırıyor” dedi.

“Gündemde Değil”
Parti gündeminde Ordu Büyükşehir Adayı ile alakalı henüz bir çalışma olmadığını ifade eden Hamarat: “Şu anda gündemimizde büyükşehir adaylığı ile ilgili bir gündem yok. Partimizin Genel merkezi Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayları konusunu ele aldığında zaten gündeme gelecektir. Vatandaşların adayın kim olacağını merak etmesinin normal olduğu kadar, ismimin geçmesi de normal. Biz zaten Ordu halkının hizmetindeyiz, görevliyiz. Ordu adına siyaset yapmak demek, Ordu’ya yapılan ve yapılacak olan hizmetler takip etmek, Ordu halkının hizmetinde olmak demektir. Büyükşehir Belediye Başkanlığı da Ordu’ya hizmet etmek demektir. Ancak Aday kim diye sorulursa bu konuda bir gündem ya da çalışma henüz yok” dedi.

“Memnun Olurum”
Ordu kamuoyunda isminin geçtiğini kendisi de duyduğunu belirten Mustafa Hamarat: “Kamuoyunda konuşulduğumu ismimin geçtiğini ben de duyuyorum. Vatandaş nezdinde bu göreve layık gösterilmek bizi memnun eder. Adımın geçmesinden rahatsız değilim aksine onur duyuyorum ancak adaylık konusundaki çalışmaları partimizin genel merkezi yapacaktır. Milletimizin arzusu bizim arzumuzdur. Ancak dediğim gibi şu anda böyle bir gündem yok, bu konuda bir şey söyleyemem. Vatandaşlarımız bu konuda anlayış göstersinler. Zaten bu konuyla ilgili partimizin çalışmaları başladığında isimler kamuoyunda duyulacaktır” şeklinde konuştu.

Kaynak: Mir kuzey

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>