MESUDİYE’DE DEMOKRASİ VAR AMA GEZİ’DE YOK !

MESUDİYE’de yapılan “23.Mesudiye Kurultayı” ve ‘Türkiye Demokrasi Forumu’nda, konuşma yapan AK Parti Ordu Milletvekili İdris Naim Şahin, ‘Mesudiye’de Demokrasi var ancak Gezi Parkında Demokrasi yok’ dedi.

Şahin, Mesudiyede 23 yıldır insanlar haklarını demokratik şekilde anlatarak çözüm ürettiklerini ancak buna karşı Gezi parkında ise hakların demokratik olarak savunulmadığını anlatmak istedi. Gezi parkında ki olaylarda bir çok işyeri ve araç yakılarak ekonomiye büyük darbe indirildi.

Ayrıca Türkiye’nin Dünya’daki imajını zedelemek isteyen eylemciler, destek bulamayınca polisle çatışarak kaos yaratmaya çalıştı.

Foruma katılan AK Parti Ordu Milletvekili İdris Naim Şahin ise, demokrasiyi örneklerle anlattı. Mesudiye’nin farklı bir misyonu ve özelliğinin olduğunu ve Mesudiye’nin farklı ilçe olması için çabalayanları kutladıktan sonra şunları söyledi: “Soğuk savaşın bitmek üzere olduğu bir dönemde fikri çalışma başlatıldı. Ve devam ediyor. Daha güzel Mesudiye bu kurultaylarla oluyor. Mesudiye kurultayını yalnızca siyasetçiler değil, bilim dünyası da takip ediyor. Bu faaliyet küçük gibi gözüken Mesudiye’nin büyük girişimidir.” Konuşmasında demokrasiyi örneklerle anlatan Ordu Milletvekili İdris Naim Şahin konuşmasını şöyle sürdürdü: “Doğrudan demokrasi tercih edilendir. 24 saat demokrasi, her şeyde demokrasi bizi iş yapmaktan alıkoyar mı? Bu değerlendirilmeli. Demokrasinin ilkesi serbestliktir, özgürlüktür. Nereye kadar özgürlük? Hırsız demokratik hakkımı kullanıyorum dese; bölücülük yapan demokratik hakkımı kullanıyorum dese, buna demokrasi mi diyeceğiz? Demokrasi kendi kendini koruyabilecek mi? Demokrasinin olmazsa olmazı var mı? Demokrasi akışkan bir şey mi? Kan ve kastan oluşan yoksa iskeleti var mı? Demokrasi de kırılmayacak kemikleri olmamalı mı?

Taksim Gezi Parkı ile Mesudiye Formunu karşılaştıran AK Parti Ordu Milletvekili İdris Naim Şahin, Mesudiye’de demokrasi olduğunu Gezi Parkı’nda demokrasinin olmadığını söyledi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>