ŞENER, RAMAZAN AYININ HAYIRLAR GETİRMESİNİ DİLEDİ

AK Parti Ordu Milletvekili İhsan Şener, Ramazan ayının İslam alemine ve insanlığa hayırlar getirmesini diledi.

Ramazan ayı, kardeşliğin öne çıktığı, mutlulukların hep birlikte paylaşıldığı müstesna bir aydır. Hoşgörü, muhabbet, şefkat, merhamet ve rızkın bol olduğu bu değerli ay aynı zamanda bir kurtuluş ayıdır. Peygamber Efendimiz (s.a.v.), buyurduğu gibi “Ramazan ayının başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise cehennem ateşinden kurtuluştur.” buyurmuşlardır. Bu önemli ayın insanlığın içinde bulunduğu sıkıntılar ve zulümlerden kurtulmasına, gözyaşlarını dindirmesine vesile olmasını temenni ediyorum.”dedi.

Şener, tokun açın, zenginin fakirin halinden anladığı Ramazan ayında, nefsin oruçla terbiye edildiğini ifade ederek, “Aynı zamanda toplumsal sevgi, kardeşlik ve beraberliğimizde manevi iklim ile Razaman ayında zirve yapmaktadır. Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesini içinde barındıran Ramazan ayının hemşerilerimize, İslam alemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan diliyorum.”

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>