AKYOL’A, ŞAHİN VE ŞENER KEFİL OLDU

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Akyol’un görevden alınması için düğmeye basıldı ancak, AK Parti Milletvekilleri İdris Naim Şahin ve İhsan Şener, AK Parti Genel Merkezinde ağırlıklarını koyarak buna engel oldu. Şahin ve Şener, Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine kısa süre kala böyle bir hareketin maliyetinin çok yüksek olacağını belirtti.

 

AK Parti Genel Merkezi Ordu genelinde yaptırdığı anketler de oylarının düşük olduğunu görmesi üzerine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Ekrem Erdem, AK Parti Genel Merkezinde biraraya gelen Ordu İl Koordinatörü Samsun Milletvekili Ahmet Yeni, Ordu Milletvekilleri İdris Naim Şahin, Mustafa Hamarat, İhsan Şener ve Fatihhan Ünal’a bunun nedenlerini sordu.

 

Milletvekilleri Ahmet Yeni, Fatih Han Ünal ve Mustafa Hamarat başarısızlığın nedenini İl Başkanı Hüseyin Akyol’da aranması gerektiğini, güçlü bir şekilde seçimlere hazırlanmak gerektiği üzerine durdu.

 

Genel Merkezde büyük ağırlıkları bulunan Şahin ve Şener ise seçimlere kısa süre kala Akyol’un görevden alınmasının teşkilatlara zarar vereceğini belirterek buna karşı çıktı.

 

Erdem, her iki tarafı dinledikten sonra, süren toplantının ardından Akyol’un uyarılması kararı çıktı.

 

Akyol ise Ankara’ya çağrılarak seçilere kısa süre kala oy potansiyelini arttıracak çalışmalar yapması istendi.

 

Ramazan boyunca bölgede bulunacak Milletvekilleri de bu çalışmalara bizzat destek verecek.

 

ÇANAK İL BAŞKANLIĞINA GETİRİLECEKTİ

 

Akyol’un görevden alınmasının ardından ise iddialara göre İstanbul Milletvekili Enver Yılmaz devreye girecek ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayı olmak için yakın çevresinden Oktay Çanak’ı il başkanı yapacaktı.

İddialara göre Akyol’un görevden alınmasının ardından ise İl Başkanlığı görevine Eski Başkan Oktay Çanak’ın getirilmesi planlanıyordu. Çanak, önceki hafta Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan’ı da ziyaret ederek destek istediği iddia edildi. Anlayan-Çanak ziyaretinde Anlayan, Çanak’a övgüler yağdırarak, “Oktay Bey aynı zamanda bizim Ordu İl başkanımızdı. Bugün de Ordu Barosu Başkanı olması bizim için ayrı bir gurur kaynağı oluyor. İl başkanı olduğu dönemde yapmış olduğu hizmetlere şimdi de aynı birlik ve beraberlik ruhu içerisinde Baro Başkanı olarak devam ediyor. Ben başarılarının devamını diliyorum.”dedi.

 

Çanak ise, “Belediyecilik anlayışına Ordu genelinde baktığımda ben Fatsa’yı çok ayrı tutuyorum. Fatsa’da hem teşkilat uyumu hem de kendi belediyecilik anlayışıyla birlikte inşallah Fatsa’ya güzel şeyler yapmaya devam eder.”dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>