KARBON AYAK İZİ ÖLÇÜLECEK

Orduspor Kulübü, bir ilke imza atarak myclimate Türkiye ile “Orduspor’un Karbon Ayak İzi Ölçülüyor!” adıyla bir proje başlatarak, Ordu’da çevre bilincini artırmayı amaçlıyor.

Orduspor Kulübü tarafından yapılan açıklamada, Ordu’da çevre bilincini artırmak amacıyla myclimate Türkiye ile “Orduspor’un Karbon Ayak İzi Ölçülüyor!” adıyla bir proje başlattığını duyurdu.

Orduspor Kulübü, spor sektöründe sürdürülebilirlik alanında bir ilke imza atarak myclimate Türkiye ile iklim değişikliğiyle mücadele konusunda ortak bir çalışma içerisine girdi. Kulüpten yapılan açıklamada, “Nüfus artışındaki hızlanma ve kontrolsüz tüketimle birlikte fosil yakıtlar üzerine kurgulanmış hayatlarımız, ‘İklim Değişikliği’ne sebep olmaktadır. İklim değişikliğinden kaynaklanan mevsim normallerindeki değişiklikler, ani yağışla gelen seller ve toprak erozyonu Karadeniz Bölgesindeki ekonomik faaliyetlerin sürdürülebilirliği karşısındaki en önemli tehditlerin başında gelmektedir.”

Orduspor Kulübü’nün, iklim değişikliğine karşı farkındalığı arttırmak ve her bireyin gelecek nesiller için yapabilecek çözümleri olduğunu vurgulamak amacında olduğunu belirten açıklamada, “myclimate Türkiye ile 2012 yılının Kurumsal Karbon Ayak İzi hesaplaması ve raporlaması yapan ORDUSPOR Kulübü, oksijen şehri olan Ordu’da çevre bilincini spor yoluyla taraftarlarına aşılamayı kendine görev edinmiştir.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>