HAMARAT-YILMAZ ARASINDA ‘DOST’ POLEMİĞİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurulmuş için “Aile dostumuzdur”diyen Milletvekili Yılmaz, Hamarat ne cevap verdi.

AK Parti Milletvekili Enver Yılmaz’ın”Numan Bey aile dostumuzdur” açıklamasına Milletvekili Hamarat’tan cevap geldi.
AK Parti’de Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adı geçen İstanbul Milletvekili Enver Yılmaz’ı AK parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ile ilgili “Numan Kurtulmuş aile dostumuzdur” açıklamasına Milletvekili Mustafa Hamarat”Bunlar reklam kokan hareketlerdir” şeklinde cevap verdi.

Hamarat, “parti içerisinde herkes herkesle zaten dosttur” dedi.

Bu tür davranışları reklam kokan hareketler olarak nitelendiren Hamarat: “Bu konuyla ilgili siyasi bir cevap vermek gerekirse reklam kokan hareketlere gerek yok. AK Parti içerisinde herkes birbirleriyle iyi geçinir, dosttur ve aynı yoldan yürür zaten. Sayın Numan Kurtulmuş Bey Ordulu hemşerimiz, Sayın İdris Naim Şahin de hemşerimiz, İçişleri Bakanlığı yapmış bir büyüğümüz, milletvekilleri olarak da iç içeyiz. Yani burada ‘o şuna yakın, şu buna yakın, biri birinin arkasındaymış’ gibi bir yaklaşım söz konusu olamaz. Biz AK Parti olarak bu türlü siyaset anlayışını Türkiye’den kaldırıyoruz ki; ayrılığa düşmemiz söz konusu olamaz. Bu tür söylem ve siyaseti de parti içerisine taşımak doğru değildi. AK Parti içerisinde, AK Partili olma sıfatıyla milletvekilliği yapan herkes birbiriyle hoş muhabbet içindedir, birbirini tanır, sever, sayar” diye konuştu.

Büyükşehir seçimlerinde asıl amacın birilerini makam sahibi yapmak olmadığını vurgulayan Mustafa Hamarat: “Asıl konu ve bizim de gündemimiz Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı’nın kim olacağı değil, nasıl büyük hizmetler alacağı, ne kadar büyüyüp gelişeceği ve kat edeceği mesafedir. Dolayısıyla bununla ilgili Sayın Başbakanımız en uygun adayı belirleyecektir, kim belirlenirse de biz onun peşinde, arkasında olacağız, beraber çalışacağız, destek vereceğiz. Seçimlerde de Ordu’yu güzel hizmetlere kavuşturmak için elimizden geleni AK Parti olarak yapacağız. AK Parti’nin yerel yönetimlerde ne kadar başarılı olduğunu –rakiplerimiz de dâhil- bilmeyen yoktur. Bizim amacımız birini makam sahibi yapmak değil, Ordu’yu Büyükşehir Belediyeciliği anlayışının en üst ve en kaliteli düzeyiyle buluşturmaktır” şeklinde konuştu.

Kaynak:Fatsa Mir Kuzey Gazetesi

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>