KOVAN, SALDIRIDAN SONRA KONUŞTU

Ordu’da uzun yıllar gazetecilik yapan ve şu anda da aktif olarak internet gazeteciliği ve dergi yayıncılığı yapmaya devam eden gazeteci Sefer Kovan, görevi başında uğramış olduğu silahlı saldırının detaylarını anlattı.

Gazeteci Sefer Kovan, Ordu’nun Kabadüz İlçesi Yokuşdibi Beldesi Turnalık mahallesinde meydana gelen maddi hasarlı kazaya bakmak, olayın ayrıntılarını öğrenmek isterken canını zor kurtardı. Silahlı saldırı ve darp olayını gerçekleştiren kişi ve kişilerin Turnalık Mahallesi Muhtarı Cemal Özkan’ın oğulları Barış Özkan ve Ulaş Özkan’ın olması akıllarda büyük soru işareti bıraktı.

SALDIRGAN SİLAHINA SARILDI
Saldırının detaylarını anlatan Gazeteci Sefer Kovan, failin yakalanması suçluların mutlaka cezalarını çekmeleri gerektiğini ifade ederek olayı şu şekilde anlattı;

“Olay günü yanımda bulunan arkadaşım ile birlikte çambaşı yaylasından şehir merkezine doğru ilerlerken turnalık mahallesinde karşı taraftan gelen araca yol vermek için durakladık bu esnada yanımızdan geçmekte olan kamyonete arkadan gelen (Ulaş ve Barış) doğan taksi hızla çarptı. Bende yanımda bulunan arkadaşım ile birlikte araçtan indim ve olay hakkında bilgi edinmeye çalışıyordum. Kendim aracına çarpılan kamyonetin şoförünün yanında yer alıyordum. Bu esnada kamyonete çarpan isminin sonradan Barış olduğunu öğrendiğim turnalık mahallesi muhtarının oğlu sözlü ve fiili saldırıya geçerek küfürler etmeye başladı. Bu sırada küfür ederken tekme attı.

SALDIRGANIN ELİNİ TUTMASAYDIM BEN VEYA BAŞKALARI VURULABİLİRDİ
Atmış olduğu tekme bana denk geldi ve yere yığıldım. Kalkmaya çalışırken arkada isminin Ulaş olduğunu öğrendiğim ağbeyini gördüm ve silahının haznesine mermi koymaya çalışıyordu nitekim bunu başardı ben hemen bileğinden tutarak kurşunun bana ve etrafta herhangi birinin üzerine gelmemesini önlemeye çalıştım. O esnada bir el ateş etti, ardından bileğini bırakmayarak sol tarafa doğru çevirdim boş araziye doğru altı el ateş etti ve kurşunun bittiğini hissettim elini bırakarak araca bindim. Bu esnada yanımda bulunan arkadaşımı tartaklamaya çalıştıklarını, silahında kurşunu biten Ulaş’ı silahının şarjörüne mermi dizmeye çalıştığını gördüm ve hemen araçtan inerek ona müdahale etmeye çalıştım, bu esnada olay yerine gelen kişi veya kişiler kollarımdan tuttu ve Ulaş isimli şahıs silahın kabzesiyle kafama ve suratıma vurdu.

OLAY YERİNDEN KAÇARAK KURTULDUK
Aldığım darbeler sonucu kanlar içinde kaldım, tekrar araca yöneldim. Ardından arkadaşımı zorla araca bindirerek olay yerinden kaçarak uzaklaştım. 156 jandarmayı arayıp yardım istedim, arkadaşımla beraber Yokuşdibi Jandarma Karakolu’na sığındık. Buraya ambulans çağırıldı, gelen 112 ekipleri tarafından ilk tedavi yapılarak hastaneye kaldırıldım” dedi.

Olayın faili olan Ulaş Özkan’ın yakalanması için çalışmalar devam ederken olayla ilgili soruşturma sürüyor.

 

Kaynak : orduaksiyon.com

 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>