FUTBOLCULARDAN ZARAR 7 MİLYON LİRA

ORDUSPOR yaklaşık olarak 5, 5 milyon Euro bonservis bedeli ödeyerek takıma transfer ettiği oyuncuları bir bir kaybediyor. Alacaklarını alamayan oyuncular, sözleşmelerini fesh ederek başka takımlara transferlerini gerçekleştiriyor. Bugüne kadar Orduspor, 3 Milyon Euro bonservis bedelli futbolcu sözleşmesini fesh etti.

 

2 Milyon Euro bonservis bedeli ile İspanya’nın Sporting Gijon takımından 3 yıllığına transfer edilen David Barral Torres, maaşlarının ödenmemesi nedeni ile UEFA’ya başvuruda bulunarak sözleşmesini fesh ettirdi. Barral, İspanya’nın Levante takımına transfer olduğunu açıkladı.

 

Orduspor’a Almanya’nın FSV Frankfurt takımına 300 bin Euro bonservis bedeli ödenerek yine 3 yıllığına transfer edilen Şamil Cinaz’da alacaklarının ödenmemesi nedeni ile UEFA’ya başvuruda bulunarak sözleşmesini fesh edip, Bursaspor ile anlaştı.

 

Yine Orduspor’a transfer edilen ve sözleşmesi süren Javier Umbides, maaşlarının ödenmemesi nedeni ile sözleşmesini fesh ederek Yunanistan 1. ligi takımlarından Atromitos’a transfer oldu.

 

Orduspor ile 4 yıllık sözleşme imzalayan Sloven Kaleci Saso Fornezzi’de sözleşmesinde yer alan yalnızca Süper Lig’de oynar maddesi hükmünce sözleşmesini fesh ettirdi.

 

Orduspor, 2,5 Milyon Euro bonservis bedeli ödeyerek Galatasaray’dan satın aldığı Bogdan Stancu’yu elinde tutmak için tüm ödemelerini gerçekleştirdi. Stancu’nun ise satılıp kulübe gelir sağlanması için menajerler takım arıyor.

 

Orduspor’dan ayrılan tüm futbolcular ise alacaklarına karşılık kulübe dava açtılar.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>