Meclis’te Kaçak Çakıl İsyanı

Ordu’nun en büyük ırmaklarından birinde yapılan talan ve çevre katliamı artık sabırları taşırdı. Fatsa’daki Bolaman Irmağı’ndan alınan kaçak kum ve çakıl bu kez İl Genel Meclisine taşıyan Atıf Yüksel, “meclisten kaçak çakıl alımını durdurmasını istedi.

Ordu İl Genel Meclisi 2012 yılı aralık ayı toplantısının ilk Birleşimi İl Genel Meclisi Meclis Salonunda gerçekleştirdi. Toplantıda AK Parti Fatsa İl Genel Meclisi Üyesi Atıf Yüksel söz alarak, Bolaman Irmağı’ndan bazı kişilerin uzun zamandır malzeme çalıyor, bu nedenle ırmakta çukurlar oluşmaya başladı diyerek konuyu meclis gündemine taşıdı.

AK Parti Fatsa İl Genel Meclis Üyesi Atıf Yüksel, Bolaman Irmağı’nda uzun süredir devam eden konuyu gündeme taşıdı.

Yüksel, Bolaman Irmağı’nda kişilerin uzun zamandır ırmaktan malzeme çaldığını, çevre timlerinin üzerine düşen görevi yerine getirmediğini belirtti.

Irmakta büyük çukurların oluşmaya başladığını söyleyen Yüksel, “Görünen o ki yakın zamanda önlem alınmazsa ırmak kenarına hastane yaptırmak zorunda kalacağız.” dedi.

Yüksel, uzun süredir bunu gündeme getirdiklerini, ırmakta ciddi bir tahribatın oluştuğunu ifade ederken, bu konuda nasıl bir takip yapılacaksa bunun üzerine gidilmesi gerektiğini belirtirken, daha önce özel idaredeyken kaçak çakıl ve kum alımının üzerine daha çok gidildiğini ama şimdi o kadar gidilmediğini söyledi.

Bu konuyu ihbar kabul ettiğini ifade eden İl Özel İdaresi Ruhsat Denetleme Müdürü Bülent Civelek, konuyla ilgili yasal işlem başlatacaklarını belirtti.

Ordu İl Genel Meclisi Başkanı Engin Tekintaş ise konuyu mahkemeye taşımaktan önce gerekli tedbirlerin alınması gerektiğini söylerek, herkesin bu anlamda üzerine düşeni yapması gerektiğini ve o bölgede denetimlerin sıklaştırılması gerektiğini ifade etti.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>