HOLLANDA’DAN ORDUSPOR’A

Gurbetçi Serhat Köksal, Orduspor’da. Transfer çalışmalarına tüm hızıyla devam eden Mor Menekşeler, son olarak Hollanda 2. Lig ekiplerinden SV Spakenburg takımında forma giyen Serhat Köksal ile anlaştı.

Transfer çalışmalarına ara vermeden devam eden Orduspor’da son anlaşılan isim gurbetçi yıldız Serhat Köksal oldu. Gelecek sezon için güçlü bir takım kurmak isteyen Orduspor’un son gözdesi aslen Ordu’nun Ulubey İlçesi Yeni Sayaca Köyü’nden olan Hollanda doğumlu Serhat Köksal oldu.

Futbola Hollanda’da genellikle Türk çocuklarının oynadığı BMT Kulübü’nde başlayan 23 yaşındaki Serhat Köksal, 7 yıl alt yapısında futbola oynadığı ve ilk profesyonel sözleşme imzaladığı 2010-2012 yılları arasında Hollanda Lig’inin güçlü ekiplerinden Ado Den Haag’da görev yapmıştı.

Serhat, o dönem Avrupa’da 1. Lig’de oynayan tek Ordulu olarak dikkatleri üzerine çekmişti ve o dönem hakkında ‘Avrupa’da 1. Lig’de oynayan yek Ordulu’ diye yaptığımız haber oldukça ses getirmişti.

Son olarak Hollanda 2. Lig ekiplerinden SV Spakenburg takımında forma giyen 1990 Hollanda Lahey doğumlu Serhat Köksal, Orta sahanın ortasında ve sağ kanatta görev yapıyor.

Teknik kapasitesinin yüksekliğiyle dikkat çeken gurbetçi futbolcu Serhat Köksal’ın adı sır gibi saklanan Afrika asıllı bir forvetle birlikte önümüzdeki hafta içinde kendini Orduspor’lu yapan imzayı atacağı ve anlaşmanın 3 yıl olduğu öğrenildi.

 

Kaynak: orducu

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>