VALİ, BİR ALO İLE İSTANBUL’DA

Ordu Valisi Kenin Çiftçi İstanbul’a çıkarma yaptı. Ordulu Genç İşadamları Sanayici ve Yatırımcıları Derneğinin davetlisi olarak İstanbul’a giden Vali Çiftçi burada hem tekne ile boğaz gezisi yaptı hem de Ordu için yapılabilecek yatırımları ele aldı.

Ordulu Genç İşadamları Sanayici ve Yatırımcıları Derneği Başkanı Ali İhsan Aydın, Ordu’nun valiler yönünden şanslı bir il olduğunu söylerken, “çok yeni olmasına, daha 20 günlük çiçeği burnunda bir vali olmasına rağmen bir günlüğüne sabah 5’te İstanbul’a gelerek bizlerle birlikte oldular. Bugünde yine saat 15:30 gibi kendisini memlekete yolcu edeceğiz. Biz hep eski tip valiler vardır, yanına girilmesi, konuşulması çok zor olan onlara alışmıştık. Bende biraz yaş itibarıyla güz mevsimine doğru geliyorum. Görüyorum ki sıra dışı bir valimiz var. Öyle zannediyorum ki Ordulular, gönderdiğimiz valimiz gibi mevcut valimizi de çok sevecek. Çok iyi bir enerji aldık. Kendisinin ziyaretinden son derece memnunuz.”

İstanbul’da 500 bin Ordulu olduğunu belirten Aydın, birlikte hareket etmenin önemine değinirken, “Ordu’muzdan İstanbul’da 500 bin nüfus olduğu tahmin ediliyor. Yaklaşıkta öyle. Birlikten güç doğar, birlikten güzellik doğar, birlikte hayır vardır. Birlikten doğan enerji toplumu sarar, birçok doğacak sıkıntılarında bertaraf olmasına yol açar. Tüm arkadaşlarımızı, dostlarımızı, birlikte olmaya birlikte hareket etmeye, ülkemizin gelişmesine kalkınmasına, refahının yükselmesine vesile olmaya davet ediyorum.”

Günü birlik İstanbul ziyaretini değerlendiren Ordu Valisi Kenan Çiftçi, kapılarının Ordu için bir fikrim var diyen herkesi açık olduğunu ifade etti. “İnanın Ordulu olup ta bizi dünyanın nesrinde olursa olsun arayıp ta, ‘bir fikrim var, düşüncem var, Ordu’yla bağım var, Ordu’nun gelişimini merak ediyorum, hem katkı sunmak istiyorum, hem de oranın yöneticileriyle muhabbet etmek istiyoruz’ dedikleri anda bizim gönlümüz, kapımız açık. Bir alo dedikleri anda dünyanın neresinde olursa olsunlar sıhhatimiz yerinde olduğu sürece biz bunu yapmaya hazırız. Geçen hafta bildiğiniz gibi Almanya’da bir işadamımız dediler ki, ‘biraz rahatsızım, ama okul yapmak istiyorum’ dedi ve bir protokol yapma arzusundaydı. Bizde derhal Almanya’ya gittik ve oradaki kardeşlerimizle bir araya geldik ve muhabbet ettik.”

Ordu’nun valiler yönünden şanslı bir olduğunun ifade edildiğini hatırlatan Vali Çiftçi, kendisininse Ordu’ya atanın valilerin şanslı olduğunu düşündüğünü belirterek, “onların Ordu’yla ilgili düşüncelerini, fikirlerini almaya çalışıyorum. Onlar şöyle söylüyorlar, ‘Ordu vali yönünden şanslı’ ben öyle demiyorum. Valiler, Ordu’ya atanmalarından dolayı çok şanslılar. Çünkü hem Ordu’da yaşayan Ordulular, hem Ordu dışında yaşayan Ordulular, hakikaten çok iyi misafirperver, gönülleri hoş, kalpleriyle insanı seven kişiliklere sahipler. Ben kendimi çok şanslı görüyorum.”

Ordu için hazırlıklarını sürdürdükleri çalışmaların ipuçlarını da paylaşan Ordu Valisi Çiftçi, “tabi işadamlarının fikir ve düşüncelerini almak ve bu fikir ve düşüncelerini biz yaklaşık 5-6 ay süreyle dinleyeceğiz. Tabi diğer projelerimiz devam edecek ama bu projeleri dinledikten sonra Ordu’nun 20 yıllık, 50 yıllık bir yol haritasını çizeceğiz. Yol haritanız yoksa nereye gideceğiniz belli değilse, gemideyiz ondan örnek vereyim. Geminin istikameti belli değilse hiçbir yere gitmez. Ama istikameti belliyse her yöne gider. Bizimde belirlenmiş istikametlerimiz var. Onları derleyip toparlayıp, bir kitap haline getirip Ordulularla beraber, tüm siyasiler, sivil toplum örgütler, belediye başkanımız, gazeteciler. Aklınıza kim gelirse onlarla beraber bir yol haritası çizeceğiz ve onlarla beraber hareket edeceğiz.”

Kaynak : www.orducu.com

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>