ÜRETİCİYE PARA YETİŞMEDİ

Ordu’da fındık üreticilerinin uzun zamandır umutla beklediği tarih geldi ve fındıkta alan bazlı gelir desteği ödemeleri bugün Ziraat Bankası’ndaki hesaplara yattı.

Fındıkta alan bazlı gelir desteği ödemelerini almak isteyen üreticiler soluğu bankada alırlarken, bir anda oluşan yoğunluk nedeniyle ATM’lerde paralar bitti. Bazı üreticilerse ödemelerin saat 16.30’dan sonra yapılmasına tepki gösterdiler.
Dün gece saatlerinden itibaren bankalara akın eden üreticiler, sabah saatlerinde bankaların önünü doldurdu. Yoğunluktan dolayı ATM’lerdeki paralar bitince bazı üreticiler paralarını alamadılar. Bankamatik kartı olanlar ATM’lerde, olmayanlarda Nüfus cüzdanlarıyla bankanın önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Alan bazlı gelir desteği ödemeleri için gelen bazı üreticilerde ödemelerin 16.30’dan sonra yapılıyor olmasına tepki, gösterdi. Üreticiler, bu saatte para çekmenin kendilerini zorladığını, birçoklarının köyden geldiğini ve o saatten sonra tekrar köye nasıl döneceklerini bilmediklerini ve bu durumun işkenceye dönüştüğünü söylediler…

Öte yandan Ordu’da 108 bin fındık üretici 238 milyon lira alan bazlı gelir desteği parası alacak. Ordu’ya gelen bu paranın uzun süredir durgun olan Ordu piyasasını hareketlendirme umudu taşıyor olması nedeniyle esnafta ödemelerin başlanmasından bir hayli memnun.

Öte yandan TC Kimlik numarasının son rakamı
0 ve 9 olanlar Çarşamba günü
1 ve 8 olanlar Perşembe günü
2 ve 7 olanlar Cuma günü
3 ve 6 olanlar pazartesi günü
4 ve 5 olanlar Salı günü paralarını Ziraat Bankası şubelerinden alabilecek.

 

Kaynak : Orducu

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>