HIRSIZLARDAN BIKTI

ORDU’da bir market 1 ay içerisinde 2 kez soyulunca market sahibi çareyi dükkanı değiştirmekte buldu. 1 ayda 20 bin liralık soygun ile sarsılan market sahibi Adem Irız, hırsızdan kaçarak kurtulmayı denedi.

Hırsız, Market sahibi Adem Irız’ın dükkanına önce havalandırma deliğinden girerek yaklaşık olarak 7 bin lira değerinde tekel ürünü çaldı. Market sahibi Irız, havalandırma deliğini demir çerceve ile kapattı ve kamera taktırdı. Olayın ardından 15 gün sonra yeniden markete kepenk kilitlerini kırarak giren hırsız, bu sefer de 13 bin lira değerinde ürün çalıp, kamera kayıtını gerçekleştiren bilgisayarı da çalıp götürdü. Hırsızlık olayına dayanamayan Irız, çareyi taşınmakta buldu.

Market sahibi Adem Irız, “Marketin soyulmaması için her türlü tedbiri aldım. Önce arkada bir havalandırma penceresi vardı oradan girdiler ben de hemen oraya demir yaptırdım ve güvenlik kamerası taktırdım. Aradan 15 gün geçti bu seferde kepenklerin kilitlerini kesip içeri girdiler. Yakalanmamak için güvenlik kamerasının kayıtlarının tutulduğu bilgisayarımı da götürdüler. 2 soygunun bana maliyeti 20 bin lira oldu. Baktım ki olacağı yok mecburen dükkanı değiştirmek zorunda kaldım. Şimdi başka bir yere taşındım. İnşaallah daha böyle birşey başıma gelmez.”dedi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>