DUALARLA TOPRAĞA VERİLDİLER

İstanbul’dan memleketi Ordu’nun Kayabaşı köyüne gelen Murat Turan, dayısının oğlu Ercan Olkun’un düğününe katıldıktan sonra Annesi Fatma Turan (53), eşi Zeynep (35) ile çocukları Betül(9) ve Beril Turan (5) ile birlikte İstanbul’a doğru yola çıktı.

Otomobilde bulunan 5 kişi, Samsun’un Terme ilçesinde geçirdikleri trafik kazası sonucu, hayatlarını kaybetti. Kayabaşı köyündeki baba evinden Turan ailesi gözyaşları ile son yolculuklarına uğurlandı. Cenazeler, Turan ailesinin evinin önünde helallik alındıktan sonra Kayabaşı Köyü Camii’ne kadar omuzlarda götürüldü. Murat Turan’ın 1998 yılında vatani görevini yaptığı Adıyaman merkezde gerçekleştirilen bir operasyonda gazi olmasından dolayı camii önünde askeri tören düzenlendi.

İstanbul’dan Ordu’ya gelen ancak dönüş yolunda işleri dolayı ile dönmeyen baba Alaattin Turan, eşi, oğlu, gelini ve torunlarının tabutunun başında göz yaşı döktü.

Cenaze töreninde Ordu Milletvekili İhsan Şener, baba Alaattin Turan’ı telefonla arayarak başsağlığı diledi.

Cenaze namazlarının kılınmasının ardından Murat Turan, annesi, eşi ve çocukları aynı köydeki aile kabristanında toprağa verildi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>