ŞAHİN, AĞALIK PARASININ NEREDEN GELDİĞİNİ SÖYLEDİ

İçişleri Eski Bakanı İdris Naim Şahin, CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce’nin geçtiğimiz yıl mecliste yaptığı konuşmada ‘Güreş Ağalığı’ konusunda ki eleştirisine cevap verdi.

 

Ordu’nun Korgan ilçesinde 17. yayla şenliklerine katılan Şahin, 3. kez ard arda Güreş ağası oldu.

 

İlk yıl 52 bin, 2. yıl 53 bin, 3. yıl ise 55 bin liraya ağa olan Şahin, İnce’den inceye sizlere bir mesaj vereyim diyerek konuşmasına başlayarak, “Birileri çıkıyor sen bu parayı nerden buluyorsun diyor. Biz kazandığımızı geceleri bir yerlerde değil, halkımız için harcıyoruz.” dedi.

 

İlk yılda Ordu’nun plakası olan 52′den ilham alarak 52 bin lira, 2. yılda Rize’nin plakasına, 3ç yılda da Samsun’un plakasını örnek alarak rakamları belirlediğini söyleyen Şahin, “Biz kazandığımız parayı vatandaşlarımıza, milletimize harcarız.  Geçtiğimiz yıl ve ondan önceki yıl burada güreş ağası olduğumda birileri çıkıyor, nasıl olurda para verip de güreş ağası oluyor diye soruyordu. Biz birileri gibi kazandığımız paraları geceleri bir yerlerde harcamıyoruz. Biz kazandığımız paraları vatandaşımız ile milletimiz ile birlikte onlar için harcıyoruz. Her zaman kazandığımız paraları milletimiz için harcadık ve devam edeceğiz.”diye konuştu.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>