FELAKET AYBASTI’YI VURDU

Ordu’da dün akşam yağmaya başlayan ve birçok ilçede olan şiddetli yağmur Aybastı’da da etkili oldu. Tam 10 saat aralıksız yağan yağmurda suyun yüksekliği nedeniyle neredeyse arabaların boyuna ulaşırken ilçeye içme suları verilemiyor.

Salı sabahı saat 04.00 den itibaren tam 10 saat aralıksız yağan ve hala yağmaya devam eden aşırı sağanak yağmur Ordu’nun Aybastı İlçesi’nde hayatı çok olumsuz yönde etkiledi. İlçe genelinde tüm belde, mahalle ve köy yolları tamamen bozuldu.

Aşırı yağış nedeniyle yağmur suları dere ve kanallara sığmayarak yollara ve caddelere taştı. Birçok işyerini ve evi su bastı. İlçe genelinde yollarda birçok araç saatlerce mahsur kalarak ulaşımda sıkıntılı anlar yaşandı. Aybastı Belediyesi’nin iş makinaları ve piyasadan kiraladığımız iş makinaları ile ilçemizin kapanan yollarını açmak ve çamur, toprak temizleme çalışmalarına aralıksız devam edilmektedir. Son yılların en şiddetli ve uzun süre yağan yağmur nedeniyle ilçe merkezine içme suyu verilemiyor.

Aşırı yağmur nedeniyle ilçenin genelinde selin açtığı tahribat alt yapı ve yollara verdiği zararın maddi boyutunun çok yüksek olduğunu ifade eden Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar, ilçe genelinde köy, belde ve mahallelerimizde en az 250 km yol bozulmuş ve tahrip olmuştur. Ben 45 yaşındayım bu yaşıma kadar böyle bir yağmur görmedim. Bu konuda ilgili tüm kurumlardan destek bekliyoruz. Çünkü tüm köy ve belde yollarımız bozuldu. Tüm yollarımızda çalışma yapılması zorunlu hale gelmiştir. İlçede su şebekesi ciddi anlamda zarar gördü. Suların yarında verilmemesi söz konusu. ilçede yaklaşık 500 bin lira zararımız var. Belde ve köy yollarımızda stabilize olanlar tamamen gitti. Bu yolların eski haline kavuşması için 3-4 ay zamana ihtiyaç var.” diyerek, vatandaşların tedbirli ve sıkıntılı durumlarda Belediye bünyesinde oluşturulan Acil Koordinasyon merkezini aramaları halinde her türlü yardıma ve müdahaleye hazır olduklarını ifade etti.

Acil durumlarda ilgili telefonlar:
Zabıta Amiri Halil Yücel 0539 230 0881
Şantiye Amiri Alpaslan Avşar 0530 566 1414
Belediye Santral 0452714 1175 – 76

 

 

 

 

 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>