SELİN FATURASI AÇIKLANDI

Ordu Valiliği, Ordu’da dün akşamdan itibaren yağan şiddetli yağmur ve oluşan selin bilançosu açıklandı. Valilik yaptığı açıklamada selden dolayı il genelinde birçok ev ve işyerine su bastığı açıklanırken ilçelere yağan yağmur miktarları da açıklandı.
Ordu’da şiddetli yağış ve beraberinde sel etkisini devam ettiriyor. Ordu Valiliği yaptığı açıklamada, ilçelerde metrekareye ne kadar yağış düştüğü de açıklanırken, birçok ev ve işyerine de su baskınları olduğu belirtildi.
Valilik, 17 Haziran 2013 Pazartesi günü saat 18.00’den sonra başlayan ve hala devam eden, bugün ve yarın da devam edeceği Meteoroloji Bölge Müdürlüğünce bildirilen aşırı yağışlar sonunda; metrekareye Ordu Merkez’de 59,3 kg, Ünye ilçesinde 36,6 kg, Fatsa ilçesinde 65,2 kg, Gölköy ilçesinde 47,1 kg, Akkuş ilçesinde 54,0 kg yağış düştüğünü bildirdi.

Açıklamanın devamında şöyle denildi. “Yağan aşırı yağışlar sonucunda; Ordu Merkez ilçede 2 konut, Fatsa ilçesinde 4 işyeri ve 3 konutta su baskını meydana gelmiştir.

Aşırı yağışlar nedeniyle oluşan heyelan ve su baskınları nedeniyle; Kabataş ilçesinde 7, Çatalpınar ilçesinde1, Gürgentepe ilçesinde 1 konut geçici olarak tahliye edilmiştir.

Aybastı ilçesinde 5, Çatalpınar ilçesinde 4, Gölköy ilçesinde 5, Gürgentepe ilçesinde 6, Kabataş ilçesinde 2, Korgan ilçesinde 7, Perşembe ilçesinde 1 köy olmak üzere toplam 30 köyün yolu ile ilçe ve beldelere bağlı 8 mahalle yolunda bozulma, tahribat ve heyelandan dolayı yer yer kapanmalar meydana gelmiştir.

İl Özel İdaresi ve belediye ekiplerince, kapanan köy ve mahalle yollarını açma çalışmaları, 23 adet araç ve iş makinesi ile devam etmektedir.” denildi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>