FINDIK ÜRETİCİSİNE BÜYÜK OYUN

İspanya’da Uluslararası Kabuklu Çerezler Birliği’nin 620 bin tonluk fındık rekoltesi tahminine tepkiler gelmeye devam ediyor. Giresun Ziraat Odası Başkanı Musa Keskin de yaptığı açıklamada bu rekolte tespitinin neye göre yapıldığının açıklanmasını istedi.

Merkezi İspanya’da bulunan Uluslararası Kabuklu Çerezler Birliği’nin bu yıl fındıkta 620 bin tonluk rekolte tahmine tepkiler gelmeye devam ediyor. Giresun Ziraat Odası Başkanı Musa Keskin de yaptığı açıklamada, bu rekolte tahminin neye yapıldığını anlayamadıklarını belirtti.

Giresun’da rekolte tahminine yarın başlayacaklarını ve 10 günlük çalışma sonunda Giresun’da bu yıl ne kadar fındık olacağı konusunda tahmini rekolte açıklayacaklarını belirten Keskin, bu 620 bin rekolte tahminin kim ve nasıl yapıldığını anlayamadığını söyledi.

Rekolte tespit çalışmalarının henüz yapılmadığını yineleyen Keskin, “ancak tahminimiz geçen yıl Giresun Merkez’de 20 bin ton fındık olmuştu, bu yıl ise 17 bin ton civarında fındık olacağı şeklinde görülüyor. Giresun genelinde ise geçen yıl 110 bin ton fındık olmuştu. Bu yılki beklentinin ise 80 bin ton civarında olmasıdır. Yinede kesin rekolte tahmini konusunda 10 gün sonra tamamlayacağız çotanak sayımı konusunda açıklama yapacağız.” dedi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>