ORDU-GÖLKÖY 25 DAKİKA

Ordu-Ulubey-Gürgentepe-Gölköy Yolu’ndaki çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. 46 km’lik yol tamamlandığında bu ilçelere gidiş gelişler artık daha güvenli bir şekilde yapılmış olacak. Yol 2015 sonuna bitirilmesi hedefleniyor.

Tehlikeli virajlardan oluşan ve sürekli kazalarla gündeme gelen Ordu’yla Gölköy arasındaki mesafeyi 46 kilometreye indirecek olan ve mevcut mesafeyi daha 25 dakikaya indirecek olan Ordu-Ulubey-Gürgentepe-Gölköy Yolu’ndaki çalışmalar sürüyor.

Yolun yapım güzergahında bulunan arazilerin kamulaştırma çalışmaları tamamlanmasına rağmen, arazı sahiplerin izin vermesiyle çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. A1 standartlarında yapılacak yol, gidiş-geliş çift şeritten yapılacak ve her şeridin kenarında 2,5 metrelik banketler bulunacak.

Çalışmalar şuanda Dokuzdolambaç ve Gürgentepe arasında hızlanmış durumda. Yolda Türkiye’nin birçok farklı ilinden gelen işçiler çalışırken, Gürgentepe ve Ulubey’den de kendi yollarını yapmak için birçok kişi alın teri döküyor.

Bu işçilerden Ömer Şirin ve Selamı Polat, şuanda kullanılan yolda birçok yakınını trafik kazasında kaybetmişler, hatta kendilerinin de ölümden döndüklerini şöyle anlatıyorlar; “yaklaşık 15 sene önce burada bir otobüs devrildi. Ben otobüse el ettim, ama beni almadı. Kar yağıyordu. Baktım otobüs yuvarlandı. O kazada 9 kişi vefat etti. hatta 3-4 kişi arabanın altından ben aldım. O feci kazaların bir daha yaşanmasını istemiyoruz ve bu yolun bir an önce yapılmasını istiyoruz.” derken diğeri ise, “Gölköy’ünde LC otobüsler çalışıyordu. Şu aşağıda otoban var, orada iki otobüs çarpıştı. 15-20 kişi öldü.”

Şirin ve Polat, bir daha bu üzücü kazaların yaşanmaması için daha azimle çalıştıklarını söylüyorlar ve, “biz şuanda çok mutluyuz bu yolun yapılıyor olmasından. Bu yolu herkes kullanıyor. İnşallah bir daha kaza olmasın istiyoruz. Biz elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Bir daha kaza olmasın diye burada çalışıyoruz biz.”

Ordu-Ulubey-Gürgentepe-Gölköy Yolu’nun bir aksaklık olmaması halinde 2015 yılı sonuna kadar tamamlanması hedefleniyor. www.orducu.com

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>