SRİ LANKA ELÇİSİNE FINDIK

AK Parti Ordu Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Türkiye-Sri Lanka Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Mustafa Hamarat Sri Lanka’nın Ankara Büyükelçisi Bharathi Davina Wijerante’ya Dostluk grubu üyeleri AK Parti Ordu Milletvekili Fatihhan Ünal, İhsan Şener, Aydın Milletvekili Mehmet Erdem ve Tokat Milletvekili Dilek Yüksel’le birlikte bir iadeyi ziyarette bulundu.

Büyükelçi Wijerante ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken görüşmenin, Türkiye’ye Büyükelçi olarak atanmasının 1. yılına denk gelmesini de hoş bir tesadüf olarak gördüğünü söyledi. İki ülke arasındaki dostluğun ve işbirliğinin daha da gelişmesi için çalışacaklarını kaydeden Büyükelçi: Eşinin Sri Lanka’da parlamenter olarak görev yaparken vefat ettiğini, kendisine de bakanlık teklif edildiğini ancak kendisinin Türkiye de büyükelçi olmayı tercih ettiğini söyledi. “İçimde her zaman Türkiye Aşkı var.” diyen büyükelçi Wijerante sözlerini şöyle sürdürdü.

“Ziyaretinizden dolayı çok mutlu oldum. İki ülke arasındaki dostluk ve iyi ilişkilerin her zaman devam etmesini dilerim. Ayrıca ülkenizde şuanda yaşanmakta olan protesto eylemlerini onaylamıyoruz. Bu olaylar ülkenizi en az birkaç yıl geriye götürür. Doğmamış çocuklarınıza kadar tüm ülke vatandaşları bu olaylardan zarar görürü. Seçimler yaklaşıyor. Bu konuda oyların değerli olduğunu unutmamak lazım. Dış güçler dengeleri bozmak istiyor. Seçimlere kadar dikkatli olmak gerek. Tarih tekerrürden ibarettir. Türkiye çok güçlü bir devlet daha da güçlü olacakken en kısa zamanda güzel şeyler olmasını diliyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız da Dışişleri Bakanınızı arayarak bu konudaki hassasiyetimizi dile getirecekler. Siyasetçilere de çok görev düşüyor. Bu konuda gittiğim her yerde düşüncelerimizi paylaşıyorum”

Oldukça samimi bir ortamda geçen görüşme daha sonra öğle yemeyi ile devam etti. Dostluk Grubu Başkanı Mustafa Hamarat Büyükelçiye fındık ürünlerinden oluşan bir hediye sundu.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>