BELDELER TASFİYE EDİLİYOR

Ordu’nun büyükşehir olmasıyla birlikte kanun kapsamında tüzel kişilikleri sona eren beldelerin kapatılma ve tasfiye işleri devam ediyor. Bu kapsamda Ordu’nun Ünye İlçesi’nde başlayan devir ve tasfiye işlemleri sona erdi.

Daha önce Hanyanı, Fatih, Yeşilken, Erenyurt ve Pelitliyatak olmak üzere 4 beldesi tasfiye ve devir olan Ünye’de geri kalan beldelerinde Ünye kaymakamı Mustafa Demir başkanlığında toplanan ilçe devir tasfiye paylaştırma komisyonu Tekkiraz Belediyesi ve Yeşilkent Belediyesinin devir ve tasfiye işlemleri tamamlandı.

Toplantıya Ünye Kaymakamı Mustafa Demir’in yanı sıra Ünye Belediye Başkan Yardımcısı Ali Kemal Mehel, Tekkiraz Belediye Başkanı Necdet Yılmaz, Yenikent Belediye Başkanı Hasan Hamarat, İlçe Özel İdare Müdürü Mehmet Aktiken, İlçe Yazı İşleri Müdürü Bahtiyar Çetin, Mal Müdürlüğü ve Tapu Müdürlüğünden birer yetkili katıldı. Belediye başkanlarınca gerekli bilgilendirme, komisyon üyelerine yapıldı. Ayrıntılı çalışmanın sonunda komisyon ilgili yasa uyarınca belediyelerin iş ve işlemleri tamamladı.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>